2020-10-21, trečiadienis, 22:16.     Šiandien Ariogaloje saulė teka 08:01, leidžiasi 18:03, dienos ilgumas 10:2.

27-asis sąskrydis „Su Lietuva širdy“

27-asis sąskrydis „Su Lietuva širdy“

 Šiemet rugpjūčio 5 d. Ariogalos Dubysos slėnyje jau 27-ąjį kartą nušurmuliavo sąskrydis „Su Lietuva širdy“, iš visos Lietuvos sukvietę tremtinius, politinius kalinius, laisvės kovų dalyvius ir didelį būrį garbių svečių. Šv. Mišias aukojo arkivyskupai Sigitas Tamkevičius ir Lionginas Virbalas.

 

Sąskrydžio aukurą, žygeivių iš Kauno, Prienų ir kt. Lietuvos vietų, nuo Vytauto Didžiojo karo muziejuje degančios Amžinosios ugnies atneštą, uždegė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Garbės pirmininkas Povilas Jakučionis. Kariuomenės Garbės kuopos nariai iššovė tris salves Lietuvos politiniams kaliniams ir partizanams, visiems Lietuvos tremtiniams ir Laisvės kovotojams bei Tėvynei Lietuvai. Ariogaloje susirinkusius savo atvykimu pagerbė ir žodį tarė pirmasis Nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, vienas „Misija Sibiras“ fundatorių ambasadorius Vygaudas Ušackas, Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius ir kt. Sveikinimą atsiuntė ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 


   Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Gvidas Rutkauskas pristatė sąskrydžio rezoliucijas dėl politinės padėties šalyje, dėl istorinės atminties išsaugojimo ir įamžinimo. Savanorių kūrėjų organizacijos vadas Antanas Kliunka kreipėsi į susirinkusius, informuodamas, kad būtina susitelkti Kryžkalnyje kuriamam Lietuvos partizanų žygdarbių įamžinimui.

 

   Vyko susitikimai atskirose edukacinėse erdvėse: diskusijų palapinėje veikė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centro paroda „Krepšinis sovietų lageriuose ir tremtyje“, vyko knygų pristatymai bei prekyba jomis, Seimo nariai Laurynas Kasčiūnas ir Žygimantas Pavilionis duetu skaitė paskaitą „Iššūkiai nacionaliniam saugumui“ ir emocingai diskutavo su klausytojais. Po jos visi norintieji galėjo pasižiūrėti režisieriaus Donato Ulvydo filmą „Emilija iš Laisvės alėjos“. Be to, partizaninių kovų rekonstruktorių klubas „Partizanas“ kartu su jaunaisiais šauliais eksponavo naujai įrengtą partizanų slėptuvę. Vyko diskusijos apie partizanų kovas, jų siekius, buvo galima susipažinti su Laisvės kovotojų priimtais dokumentais. Susirinkusiems koncertavo Liudas Mikalauskas, bardai Valerijus Šerelis ir Ernestas Kuckailis, ansamblis „Ainiai“, nepailstantis ansamblio „Armonika“ vadovas Stasys Liupkevičius bei šventės vedėjų gana originaliai pristatytas „dainininkas, Seimo narys, gražiausias Lietuvos vyras - Vytautas Juozapaitis“.

 

   Sąskrydžio dalyviai buvo vaišinami namine kaimiška duona, gira bei koše, puikiai dirbo Raseinių policija bei jos rėmėjai. Nemaža ir patogi erdvė buvo skirta verslo žmonėms. Renginiui pasibaigus, garbaus amžiaus dalyvius į gana statų kalną vežė vienas paskui kitą zujantys mikroautobusiukai. Tai, beje, puiki paskata kitais metais į sąskrydį atvykti ir tiems, kurių judėjimą riboja metų našta.

 


Nuotraukos Prano Laurinavičiaus.

Contact formŠios dienos vardadieniai