2020-07-13, pirmadienis, 21:23.     Šiandien Ariogaloje saulė teka 05:00, leidžiasi 21:46, dienos ilgumas 16:45.

Afera, vardu „Ariogalos parkelis“ (6)

2018-08-27, Tadas Anatolijus Misevičius
Afera, vardu „Ariogalos parkelis“

         Ji prasidėjo jau tada, kai Savivaldybės specialistai atvažiavo į Ariogalos miesto seniūniją pristatyti miesto viešųjų erdvių pertvarkymo projekto vizijos. Ariogališkiai buvo nepakankamai informuoti , todėl pristatyme dalyvavo tik septyni, tačiau tai nesutrukdė, jog nebuvo net minimalaus kvorumo ir susirinkimas įvyko. Mūsų laimei, ,,Naujo Ryto“  viename numeryje yra dalyvių nuotrauka, kuri dabar gali atstoti susirinkimo protokolą, kuris stebuklingai dingo. Tik dabar supratau, jog kažkam paranku, kad būtų kuo mažiau viešumo. Mums pasisekė, jog savo  aikštę pirmi pradėjo “tvarkyti” raseiniškiai, kurie nelabai suvokė kas vyksta, tačiau jau buvo per vėlu.

 

         Mane visą laiką kankino nuojauta, kad su medžių kirtimais visoje Lietuvoje kažkas yra ne taip. Iš vienos pusės griežtinami įstatymai  medžių apsaugai, o iš kitos pusės ciniškai stengiamasi kuo daugiau jų iškirsti. Neveltui yra sakoma, jog visi karai prasideda nuo ekonomikos. Šiuo atveju Savivaldybės klerkai stengiasi apiplėšti Ariogalos gyventojus tikra tų žodžių prasme. Pirmiausia, buvo bandoma pasipelnyti iš kompensacijos už iškirstus medžius, kuri turėjo kažkokią dalį padengti tų lėšų, kuriomis rajonas prisideda prie ES paramos. Kai paaiškėjo, jog gyventojai neleis palikti beveik plikos aikštės (iš 58medžių turėjo likti mažiau negu 10), pradėjo mažinti kitų teritorijų darbų apimtis. Aikštėje prie kultūros namų nenumatytas elektros įvadas, apšvietimas, o prie renginių pakylos žiūrovai turės sėdėti ant suformuotos pievutės. Likusi dalis bus pieva, šienaujama pora kartų per metus. “Purvės” teritorijoje įkyriai siūloma medinė pakyla apie tvenkinį, o takeliai bus formuojami iš atsijų.

 

          Man kilo idėja pačiam paskaičiuoti ką galima atlikti, internete skelbiamomis darbų kainomis, klojant šaligatvio trinkeles. Kaip skelbiama, visa projekto vertė yra 823,412,04 euro. Aš paėmiau pusė tos sumos  - tiksliau 400 000 eurų ir suskaičiavau, jog už ją galima pakloti ( imant už vidurkį 5cm  ir 6cm storio trinkelių 1 m( kvad) kainą 40 eurų. 10 000 m(kvad)plotą. Tai reiškia , jog aikštėje prie kultūros namų galima pakloti 45x45m = 2025m(kvad) plotą. Tiek pat reikėtų parkelio rekonstrukcijai. Parkelio plotas kartu su Vytauto ir Slėnio gatvių šaligatviais yra 80x34 m, tačiau jame turi išlikti dalis vejos. 2025+2025=4050 m2 už 162 000 eurų. Likusi dalis 5950 m2 būtų panaudota „ Purvės“ parke ne tik takeliams , treniruoklių aikštelei, mašinų stovėjimo aikštelei, bet ir pakylai prie tvenkinio išgrįsti ar net šaligatviui Rudzinsko gatvėje įrengti,  nes tuo gatvės ruožu vaikai eina mokyklon. 5950 m. (kvadr.) – tai be trupučio 3 km. 2m. pločio ir  4m x 1,5m. šaligatvių. Už 423. 412,04 eurų dar galima pastatyti priestatą kultūros namams, ar užbaigti miesto šaligatvių tiesimą, tačiau tos lėšos yra tikslinės ir jų tam reikalui panaudoti nevalia.

 

           Dauguma ariogališkių nepalaiko fontano įrengimo, nes jis savo gabaritais ir formą netinka projektuojamai  erdvei. Jis turi simbolizuoti Ariogalos dabartinio herbo detales, tačiau labai primena dramblio iltis, kurios pastatytos Afrikoje prie autostrados. Tuo tarpu Ariogalos herbe turi būti du sukryžiuoti kalavijai, simbolizuojantys kovą už laisvę, o ne stilizuotos „karabelės“ (bajorų atributai daugiausiai naudojami dvikovose ar peštynėse seimelių metu). Savo laiku kažkoks gudrutis net nesugebėjo iš lenkų kalbos išversti šūkį,  rašomą po herbu, kuriame žodis „pirmiau „ pakeistas žodžiu „verčiau“ , o tai - dvi skirtingos sampratos. Pats blogiausias dalykas yra tai, jog vyriausias rajono architektas turi „idea fix“ (lot.apsėstas nepermaldaujamos įdėjos) simboliškai sugrąžinti Ariogalai tarpukario laikų miesto aikštę, ne kartą pareikšdamas, jog aikštė yra tuščia erdvė. Kaip jam nešovė mintis nugramdyti nuo bruko asfaltą ties „istorine“ aikšte Vytauto, Slėnio bei Gedimino gatvių dalyse, išardyti bordiūrus ir visą plotą  išgrįsti bruku. Taip pat atgaivinti buvusį šulinį aikštės viduryje, kuris dabar yra uždengtas betonine plokšte ir velėnos sluoksniu. Už tai sugalvoti iškirsti parkelio medžius kompetencijos pakako. Klausantis Tarybos narių pasisakymų, Ariogalos parkelio klausimu, susidarė įspūdis, jog jie visai nesusigaudo susidariusios situacijos esmėje ir kalbėjo tik apie ES paramos praradimą, o ne apie kompromisą protingai sprendžiant investicijų panaudojimą. Mes norime, jos skirtos lėšos nebūtų taškomos tokiems abejotiniems tikslams, kaip fontanas, o būtų atlikta kuo daugiau naudingų darbų, tvarkant miesto viešas  erdves. Esame savo miesto šeimininkai ir norime tvarkytis patys. Vieną kartą reikia pareikalauti atsakomybės iš tų asmenų, kurie savo darbo broku privedė prie tokios situacijos. Taip pat nesutinkame, jog galimai patiriami nuostoliai būtų išskaičiuoti iš mums skirtų pinigų.

 

            Aš labai viliuosi, jog už projekto vykdymą atsakingi asmenys neslėps „galų“ į fontanų vandenį, o prisimins pradžios mokyklos aritmetikos kursą, padarys reikiamas išvadas ir iš naujo apskaičiuos galimybes, kaip taupiai panaudoti skirtas lėšas, atliekant kuo daugiau naudingų darbų ariogališkių labui. Taip pat tikiu, jog į mano paskaičiavimus bus nors truputį atsižvelgta, nes ką gali žinoti jais gali susidomėti, kas iš tikro moka skaičiuoti.

 

Ariogalos miesto seniūnaitis 

Tadas Anatolijus Misevičius 

 

 

Contact form

 

Tadui 2018-08-28 21:32:24 IP: 78.58.40.112

Nuo gimimo tu ne tik ariogališkis.

 

Pagalvojus 2018-08-28 21:18:09 IP: 86.38.251.47

matosi vienas keistas dalykas.Niekas neuzsimena apie sio ir kitu parku projektuotojus.Kodel nepaaiskina kaip sitaip nusigrybavo ir sukele daug triuksmo Ules drauguzis Armandukas?Negi jis toks asilas,kad nenumate pasipriesinimo medziu kirtimui?Nemanau,kad Matelis priverstu taip projektuoti garsuji bambiza Ules biciuli Armanduka.Tuo labiau to nepadarys Ariogalos futbolo Garinča Nacius...Uzduokit klausimus kas itakojo si projekta ir kas dejo parasus...

 

Tadas 2018-08-28 18:55:23 IP: 78.58.42.107

Aš pirmiausia esu nuo gimimo ariogališkis,o liberalas tik per klaidą.Per ilgesnį laiką prie tos "aferiukės"prisidėjo visi,kas tuo metu buvo valdžioje.Dabar ji tapo tikra afera,o jos flagmanas administracijos direktorius,na ir tos partijos atstovai,kurie vykdysdarbus.Partiškumas visiems žinomas.

 

Brr 2018-08-27 20:49:09 IP: 80.187.124.223

Nepamirškit per rinkimus atsidėkoti ir išbalsuodami į politini šiukšlyna?? Visus "liberastus""konservuotas ožio utėles"???"Komunistines" ir "KGBistines" šiukšles"?

 

vytas 2018-08-27 19:02:42 IP: 78.58.43.40

Ne paslaptis dideliai daliai zmoniu,kad Matelis vykdys darbus,o jo statytinis Naciukas eina pries savo gyventojus is ARIOGALOS-tikisi gal ir jam nubyres kazkas

 

klausimas kilo 2018-08-27 16:34:53 IP: 78.58.40.112

Gal liberalas Tadas galėtų pasakyti kokios partijos atstovai tą aferą suka?Šios dienos vardadieniai