2022-07-07, ketvirtadienis, 03:35.     Šiandien Ariogaloje saulė teka 04:52, leidžiasi 21:52, dienos ilgumas 16:59.

ANONSAS: Kviečiame nemokamai peržiūrėti filmą „Partizanas“

2020-02-20, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
ANONSAS: Kviečiame nemokamai peržiūrėti filmą „Partizanas“

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečio proga Raseinių rajono kultūros centras drauge su Raseinių rajono savivaldybe kviečia gyventojus į režisierės Agnės Zalanskaitės dokumentinį filmą „Partizanas“. Jis bus rodomas Raseinių rajono kultūros centre Ariogaloje kovo 10 d. 18 val.

 


Šis dokumentinis filmas nukels Jus į neramias dienas ir Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio laikus, kai kiekvienas turėjo rinktis stoti į kovą už Lietuvą, trauktis į Vakarus ar kolaboruoti bei papasakos Prisikėlimo apygardos vado – Juozo Paliūno – Ryto kovų istoriją.


Juoza Paliūnas – Rytas buvo neeilinė asmenybė, tikėjusi Tėvynės laisve iki pat paskutinės savo gyvinimo akimirkos, o jo žodžiai „Atiduok Tėvynei, ką privalai“ yra tarytum gyva pamoka mūsų jaunimui ir kiekvienam Lietuvai neabejingam žmogui


„Tai visai kitokia istorija, nei mes pratę girdėti apie laisvės kovotojus ir partizanus. Nes Paliūno braižas kitoks. Jis savo paprasta kaimo kalba pasakoja apie veiksmo filmuose regėtas pasalas. Paliūno istorijoje kiekvienas save galime atpažinti“,- portalui 15min.lt tvirtino filmo scenarijaus autorė ir režisierė Agnė Zalanskaitė.


Filme rasite daugybę autentiškų Juozo Paliūno-Ryto atsiminimų ištraukų,  kurias meistriškai įgarsino aktorius Pauliaus Markevičiaus. Taip pat išgirsite J. Paliūno-Ryto anūkės, ginklo brolių, bei istorikų pasakojamus apie šią iškilią asmenybę.


Aktoriai: Paulius Markevičius, Digna Kulionytė, Herkus Guoga, Džiuljeta Koženevska

Contact formŠios dienos vardadieniai