2022-07-07, ketvirtadienis, 05:20.     Šiandien Ariogaloje saulė teka 04:52, leidžiasi 21:52, dienos ilgumas 16:59.

Ariogaliečiai Švėkšnoje

2020-07-02
Ariogaliečiai Švėkšnoje

Ariogaliečiai Švėkšnoje Ilgas, vėjuotas ir karantinu paženklintas pavasaris visus išvargino. Kelionės ir renginiai nusikėlė vasarai.

 

Tad kaip apsidžiaugė Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centro Ariogalos kabineto lankytojai, jog užimtumo organizatorė Meilutė Karaktinavičienė organizuoja išvyką į Švėkšną. Linksmai nusiteikę vykome aplankyti Švėkšnos miestelį, bet dar daugiau linksmumo suteikė sutikimas. Trankia muzika mus pasitiko Šilutės rajono Inkaklių folklorinio kolektyvo kapela „Ašvelė“. Kapelos vadovė Virginija Rukšnaitienė su savo kolektyvu įtraukė mus į viktorinas, šokius, ratelius. Šokome senovinius šokius, spėjome, ar žinome žemaitiškus žodžius, klausėme žemaitiškų eilių. Švėkšna – pajūrio miestukas, jo simbolis – vėtrungė. Dalyvavome edukacinėje programoje – piešėme vėtrunges. Susikaupę dažėme asmenines vėtrunges ir parsivežėme namo kaip suvenyrą. Pietų laiką praleidome restorane „Viesulas“. Susipažinti su Švėkšna mus pakvietė gidė. Miestelis turi kuo pasigirti. Miestelio centre stovi pirmoji liuteronų bažnyčia pastatyta 1819 metais, Šv. Florijono paminklas. Apžiūrėjome garsią visoje Lietuvoje Švėkšnos bažnyčią ir Švėkšnos viaduką . Viadukas - tai unikalus ir retas statinys Lietuvoje, sukurtas 1905 metais pačių švėkšniškių rankomis, kaip ir pati bažnyčia. Bažnyčios bokštų aukštis – 65 metrai, interjerą puošia 8 altoriai, o didysis altorius beveik 16 metrų. Kaip ne vienas dvaras, Švėkšnos dvaro parkas irgi pilnas retų medžių, bet ne kiekvienas parkas gali pasigirti stambiausiu ir seniausiu reliktiniu Kinijos ir Japonijos dviskiaučiu ginkmedžiu.

 

Didžiulėje parko teritorijoje išvydome Švėkšnos Saulės gimnaziją, buvusį grafų Pliaterių svečių pastatą, saulės laikrodį, medžioklės deivės Dianos skulptūrą tvenkinio viduryje esančioje saloje bei išskirtinio grožio ampyro stiliaus vilą „Genovaitė“. Diena Švėkšnoje prabėgo nepastebimai. Pilni įspūdžių grįžome namo. Su nekantrumu lauksime naujų kelionių. Janina Vaivadienė, Kabineto centro lankytoja

Contact formŠios dienos vardadieniai