2019-12-13, penktadienis, 09:39.     Šiandien Ariogaloje saulė teka 08:33, leidžiasi 15:49, dienos ilgumas 7:16.

Ariogaloje svečiuojasi jaunieji šauliai bei skautai

Ariogaloje svečiuojasi jaunieji šauliai bei skautai

    Nuo pirmadienio, liepos 29-osios, Ariogalos Dainų slėnyje įsikūrė kareiviškų palapinių miestelis. Jame mus pasitiko Vytautas Žymančius, Lietuvos Šaulių sąjungos jaunųjų šaulių vadas. Jis mielai sutiko aprodyti stovyklavietę ir papasakoti apie stovyklos kasdienybę.


  

 

   Jaunųjų šaulių ir skautų stovykla Ariogaloje skirta pagerbti Lietuvos politinių kalinių, tremtinių ir laisvės kovų dalyvių sąskrydžiui „Su Lietuva širdy“. Stovykloje dalyvauja apie 200 jaunųjų šaulių ir apie 100 skautų iš visos Lietuvos, kurių amžius nuo 12 iki 18 metų. Vytauto Žymančiaus teigimu, net trečdalis stovyklautojų – merginos. Stovykla finansuojama Krašto apsaugos ministerijos lėšomis.

  
  

   Stovyklautojai aplankė Šiluvą, Lyduvėnų tiltą, pėsčiomis žygiavo į Palūkščio dvarą - „Rokynę“, o į Ariogalos Dainų slėnį grįžo baidarėmis. Ketvirtadienį vyko susitikimas su partizanais, Laisvės kovų sąjūdžio štabo viršininku, atsargos majoru, Vytautu Balsiu. Penktadienį stovykloje svečiavosi Lietuvos Šaudymo į lauko taikinius asociacijos savanoriai, kurie stovyklaujantiems surengė šaudymo pneumatiniais ginklais varžybas. Stovyklautojai aplankė Daugėliškių miško partizanų bunkerį, atliko jo aplinkos tvarkymo darbus.


  

 

   Penktadienio popietę prisiminimais apie tremtį su jaunaisiais šauliais bei skautais dalinosi LR Seimo narys, profesorius Arimantas Dumčius. Stovyklautojus aplankė ir sveikino Raseinių rajono meras Algimantas Mielinis bei  mero pavaduotoja Gitana Rašimienė.


  

 

   Renata Pranaitytė, vaisių ir daržovių meninio pjaustymo žinovė, dalinosi patirtimi, kaip maistą paversti gėlėmis, paukščiais ir kt. dekoracijomis taip, kad jį norėtųsi valgyti ir akimis.


  

 

   Pavakarę stovyklautojai galėjo apžiūrėti rekonstruotą partizanų bunkerį, mokytis žinučių kodavimo ir šifravimo paslapčių iš istorijos entuziastų Dariaus Juodžio, Ramūno Svirecko ir Eivido Žemaitaičio lūpų.

   

   

   Stovykla baigsis sekmadienį, kartu su sąskrydžiu „Su Lietuva Širdy“.   

 

Nuotraukos autorės

 

Draugaukime „Facebook“ tinkle:

 
 
Contact formŠios dienos vardadieniai