2019-12-13, penktadienis, 10:03.     Šiandien Ariogaloje saulė teka 08:33, leidžiasi 15:49, dienos ilgumas 7:16.

Baltijos kelio pašaukti...

Baltijos kelio pašaukti...

   „Baltijos kelias – vienybės ir laisvės simbolis. 1989 m. rugpjūčio 23 d. 19 val. apie 2 milijonai žmonių 620 km ruože nuo Vilniaus per Rygą iki Talino gyvąja grandine sujungę tris sostines, pasmerkė nusikalstamą Stalino ir Hitlerio paktą“ – rašoma šeštadienį, rugpjūčio 23-ąją, Baltijos kelio 25-mečio minėjimo dalyviams dovanotuose proginiuose atvirlaiškiuose.

 

 

   Juodojo kaspino dienos ir Baltijos kelio 25-mečio minėjimas Raseiniuose prasidėjo Šv. Mišiomis Raseinių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje, iš kurios, kartu su minėjimo dalyviais, pašventinta Trispalvė ir ąžuoliukas iškeliavo Žemaičio aikštėn.

 

 

   Balsingosios Raseinių rajono kultūros centro folklorinio ansamblio „Degule“ moterys skambiomis lietuviškomis melodijomis pradėjo šventinį minėjimą Žemaičio pašonėje. Norintieji turėjo galimybę Baltijos kelio 25-mečio proga perduoti iš kartos į kartą keliausiančius linkėjimus Lietuvai. Lapeliai su užrašytais palinkėjimais vėliau perduoti Vilniaus delegacijai ir turėtų sugulti į jubiliejui atminti skirtą knygą. Šventinį sveikinimą Raseinių rajono savivaldybės vardu skaitė meras Algimantas Mielinis.

 

 

   Iš Žemaičio aikštės išlydėtas autobusas raseiniečių, išvykusių atstovauti kraštą šventiniame Baltijos kelio 25-mečio minėjime „Baltijos kelio sąšauka“. Raseinių rajonui skirta atminimo vieta Baltijos kelyje – 81-asis km automagistralėje  Vilnius-Panevėžys.

 

 

   Sėkmingai pasiekus istorinį Baltijos kelią, su dainomis ir pašnekesiais laukta atvykstančios delegacijos iš Vilniaus. Pasitinkant svečius giedota Tautiška giesmė, Lietuva Brangi, Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos... Greta tautiečių palinkėjimų Lietuvai iš kartos į kartą atgulė ir raseinietiškieji. Kartu su vilniečiais atvyko ir „Misija Sibiras 2014“ dalyviai, vienas kurių – Ariogalos gimnazijos istorijos mokytojas Andrius Bautronis, prie atminimo akmens išbėręs saują parvežtos Amžinojo įšalo žemės. Raseinių r. savivaldybės meras Algimantas Mielinis, padedamas kraštiečių, atminimo vietoje pasodino šventintą ąžuoliuką.

 

 

   Pakeliui į Ukmergę, kur piliakalnio papėdėje raseiniečių laukė jungtinis 11-os rajonų meno kolektyvų koncertas, Baltijos kelio 25-mečio minėjimo dalyviai aplankė šviesaus atminimo monsinjoro Alfonso Svarinsko įkurtą partizanų parką bei jo amžinojo poilsio vietą Dukstynos partizanų kapinėse.

 

 

   Kelionėje raseiniečiais nuoširdžiai rūpinosi Raseinių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir socialinių reikalų departamento Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vedėja Regina Petreikienė bei Raseinių r. kultūros centro režisierė Laimutė Liauškienė.

 

 

 

J. Minelgaitės ir D. Mickūno nuotraukos

 

 
 
Contact formŠios dienos vardadieniai