2021-06-18, penktadienis, 05:51.     Šiandien Ariogaloje saulė teka 04:41, leidžiasi 21:56, dienos ilgumas 17:15.

Erasmus+ tarptautinio projekto partnerių susitikimas Italijoje

2017-10-24, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Erasmus+ tarptautinio projekto partnerių susitikimas Italijoje

Ariogalos gimnazijos projektinės grupės atstovai (gimnazijos direktorius Arvydas Stankus, anglų kalbos mokytoja Gintarė Preikšienė ir istorijos mokytoja Rasa Zakaitė) dalyvavo Erasmus+ tarptautinio projekto „Bullying Free Minds“ partnerių susitikime Italijoje.

 

   Tarptautinio projekto partneriai iš Lietuvos, Graikijos, Rumunijos, Turkijos, Portugalijos, Italijos susitiko Severato mieste, ITT Giovanee Malafarina mokykloje aptarti ir tęsti projekto siekių – mažinti patyčių mastą mokyklose, sistemingai kurti ir pritaikyti patyčių valdymo strategijas praktikoje. Projekto dalyviai savo veiklas pristatė konferencijoje „Briefie "A Trip"“, kurioje buvo analizuojamas elektroninių patyčių mastas, poveikis ir pasekmės mokiniams. Svečius sveikino ITT Malafarina mokyklos direktorius Domenico Agazio Servello, renginį vedė ir veiklas pristatė ITT Erasmus+ koordinatorė Italijoje Savina Moniaci. Partneriai dalijosi mintimis apie patyčių sprendimo klausimų galimybes. Savo veiklas pristatė Güllüzar Karayiğit projekto koordinatorė iš Necatibey Ilkokolu mokyklos Stambule, Turkijoje, Popa Laura Mariana iš „B.P. Hasdeu“ gimnazijos Constanta – Rumunijoje, Alexija Vetsika iš Volos licėjaus – Graikijoje, Ricardo Silva - Agrupamento de Escolas Escalada - Pampilhosa da Serra – Portugalijoje ir Gintarė Preikšienė – Raseinių r. Ariogalos gimnazijoje, Lietuvoje. Savo patirtimi dalinosi rašytoja Teresa Manes, vaikų teisių komisarė Antonio Marziale, Švietimo ministerijos regiono direktorius Diego Bouchè. Konferencijoje taip pat dalyvavo psichologė, kuri pasidalino savo asmenine patirtimi apie savo vaiko netektį. Psichologės kelią ji pasirinko po to, kai jos vaikas pats nutraukė savo gyvybę dėl patyčių, kurias jam teko patirti mokykloje. Projekto partneriams išgirsta dramatiška istorija dar kartą patvirtino, kad veiklos ir darbas, kurį jie atlieka visi kartu jau antri metai, yra be galo svarbus. Bendravimas su mokiniais neformalioje aplinkoje, įvairių žaismingų užsiėmimų metu ir bendrų veiklų vykdymas suaugusiems leidžia geriau pažinti mokinių tarpusavio santykius, jų bendravimo ypatumus, išmoko, kaip reikia elgtis ar reaguoti situacijose, kai patyčios tampa tikra grėsme.

 

   Lapkričio 21-27 dienomis 2 mokytojų ir 3 mokinių komanda vyks į Portugaliją, kur partnerių mokykloje, Pampilhosa da Serra miestelyje, vyks jau trečia mokymo(-si) savaitė. Šįkart bus nagrinėjama socialinės atskirties tema. Projektas yra finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

 

 

Rasa Zakaitė, Ariogalos gimnazijos mokytoja


 

Contact formŠios dienos vardadieniai