2022-10-07, penktadienis, 17:58.     Šiandien Ariogaloje saulė teka 07:33, leidžiasi 18:38, dienos ilgumas 11:5.

Europos jaunimo savaitė kviečia: „Uždėk jaunimo idėjoms pliusą!“

2015-04-23, paskelbė Atrask Raseinius | VšĮ
Europos jaunimo savaitė kviečia: „Uždėk jaunimo idėjoms pliusą!“

   

   Europos jaunimo savaitė – kas tai?

  

   

   Nuo 2003-iųjų kas 18-ka mėnesių Senajame žemyne švenčiama Europos jaunimo savaitė (EJS). Jai skirti renginiai š. m. gegužės 4–10 dienomis planuojami ir Lietuvoje.

  

   Europos Sąjungos inicijuojama Europos jaunimo savaitė prisideda prie Europos jaunimo strategijos prioritetų įgyvendinimo ir yra integrali struktūrinio dialogo dalis.

  

   Struktūriniu dialogu vadinamos jaunų žmonių ir už jaunimo politiką visais lygmenimis atsakingų asmenų diskusijos pasirinkta tema, siekiant politiniams sprendimams priimti reikalingų rezultatų.

  

   2015-ųjų Europos jaunimo savaitės tema - Jaunų žmonių dalyvavimas darbo rinkoje ir visuomenės gyvenime.

  

   Europos jaunimo savaitės renginius Lietuvoje inicijuoja bei koordinuoja VšĮ „Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra“ (www.jtba.lt), administruojanti Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ jaunimo sritį šalyje. EJS ambasadorius Raseiniuose – Raseinių krašto istorijos muziejaus Turizmo informacijos centras (www.raseiniaiturizmas.lt).

 

  

   Pliusas jaunimo idėjoms

  

 

   2015 m. gegužės 5 d., antradienį, 15.30 val. Raseinių rajono savivaldybės didžiojoje salėje (II aukšte) startuoja Europos jaunimo savaitei skiriamas renginys „Idėja+“.

  

   Renginys-konkursas „Idėja+“ – erdvė ir laikas jaunimui išreikšti savo nuomonę, pasiūlymus, rekomendacijas apie tai, kaip Europoje, šalyje, rajone, mieste, bendruomenėje turėtų būti formuojama ir įgyvendinama jaunimo politika.

  

   Jauni Raseinių krašto žmonės kviečiami pristatyti savo idėjas, kurios prisidėtų (jau prisidėjo ir/ar prisideda) prie sėkmingos vietos bendruomenės plėtros ir veiksmingų problemų sprendimo būdų.

  

   „Idėja+“ temos, kuriomis jaunimas kviečiamas išreikšti savo nuomonę:


• Jaunų žmonių dalyvavimas bendruomenės veikloje


• Jaunų žmonių įsidarbinimas ir/ar verslo kūrimas


• Jaunų žmonių ir politikų dialogas

  

   Kad virstų darbais, idėjos turi būti ne tik išsakytos, bet ir išgirstos. Išklausyti ir išgirsti jaunimo balsą renginyje „Idėja+“ kviečiami naujai išrinkti Raseinių rajono savivaldybės vadovai, Savivaldybės tarybos nariai, Savivaldybės administracijos vadovai, jaunimo darbuotojai bei kiti už jaunimo reikalus atsakingi asmenys.

  

   Po idėjų pristatymo vyks diskusijos, kurių metu jauni žmonės ir sprendimų priėmėjai kviečiami aptarti išsakytų idėjų įgyvendinimo galimybes.
  

   Vienos iš idėjų autorius, deleguotas „Idėja+“ renginio Raseiniuose dalyvių, gegužės 7 d., ketvirtadienį, vyks į nacionalinį Europos jaunimo savaitės renginį Vilniuje, kur turės galimybę ne tik pristatyti savąją, bet ir susipažinti su įdomiausiomis jaunimo idėjomis iš įvairių Lietuvos savivaldybių.

  

   Daugiausia palaikymo nacionalinio EJS renginio metu sulaukusios idėjos autorius bus pakviestas dalyvauti pažintinėje kelionėje į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje, 2015 m. liepos 12-14 dienomis. Pažintinę kelionę organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

  

   Daugiau informacijos apie „Idėja+“ renginį-konkursą Raseiniuose – internete, adresu www.raseiniaiturizmas.lt; renginio koordinatorė – RKIM TIC kultūrinės veiklos vadybininkė Jūratė Minelgaitė, tel. (8 675) 21 045, el. p. j.minelgaite@gmail.com.

 

 

Contact formŠios dienos vardadieniai