2022-07-07, ketvirtadienis, 05:23.     Šiandien Ariogaloje saulė teka 04:52, leidžiasi 21:52, dienos ilgumas 16:59.

Informacija turi būti teisinga ir aiški (3)

2018-08-16, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Informacija turi būti teisinga ir aiški

Informacija- gėris. Be informacijos žmogumi galima manipuliuoti ,pateikiant tik tai, kas naudinga tai pusei. Tačiau informacija neturi būti klaidinanti, arba priminti triukšmo. Ji privalo būti tiksli, aiški, teisinga.         

 

Skleidžiama dezinformacija, kad žmonės, susibūrę į iniciatyvinę grupę, Ariogalos parkeliui išsaugoti, siekia, kad būtų atimtos ES lėšos, kad jie yra fanatikai, aklai siekiantys išsaugoti senus medžius.

 

Tai yra melas. Savivaldybei sunku pripažinti, kad šis projektas yra iš esmės ydingas, o žmonės siekia, ne lėšų atėmimo, o projekto koregavimo galimybės. Labai keistai atrodo faktas, kad savivaldybė pateikė tris alternatyvas[juk negalėjo pateikti rinktis tik iš vienos] projektui koreguoti, o žmonių norą rinktis pirmą alternatyvą, blokuoja visais įmanomais ir neįmanomais būdais.

 

Buvo suorganizuotas Ariogalos seniūnaičių išplėstinis posėdis, kuriame seniūnaičiai balsavo dėl projekto alternatyvų. Tik kažkodėl buvo užmirštas faktas, kad prieš tai seniūnaičiai turėjo supažindinti savo seniūnaitijų gyventojus su svarstomu klausimu, ir į seniūniją atsinešti savo seniūnaitijoje vykusio susirinkimo protokolą, kuriame būtų išreikšta gyventojų valia. Dabar gi, seniūnaičiai išsakė savo asmeninę nuomonę.

 

Kitas faktas. Gyventojų susirinkimas  paverstas paprasta diskusija, gyventojams nebuvo suteikta teisė balsuojant pasirinkti siūlomas alternatyvas.

 

Dar vienas faktas. Surinkta virš 600 parašų prieš sveikų medžių kirtimą. Dendrologai ištyrė medžius ir rekomendavo iškirsti 15 medžių, kurie turi savyje problemų . Visi kiti sveiki. Mums sakoma Netinka parašai. Kodėl? Pirmoje alternatyvoje yra sakoma , kad sveikus medžius palikti nekertant. Tai kas ne taip?

 

Yra dar viena, nei karto nesvarstyta alternatyva, -visą projektą, jo nekeičiant, perkelti į Purvės parką. Administracijos direktorius, yra sakęs, kad galima siūlyti ir kitas alternatyvas. Tačiau nuskambėjus šiam pasiūlymui, savivaldybės atstovai staiga praranda klausą..Kas negera? Nereikia keisti paties projekto, o ir tame parke vietos užtektinai, galima du tokius projektus sutalpinti. Jei tas laikas, kuris buvo išnaudotas skleisti melui, kiršinti žmonėms, bei kariauti su savo krašto visuomene, būtų skirtas sutarimo ieškojimams, tai tikrai būtų daug šioje srityje į priekį pažengta.

 

Labai teisinga, ne iš vienų lūpų nuskambėjusi frazė, kad projektą reikia derinti prie gamtos, o ne gamtą prie projekto. Savivaldybės meras, taryba , visi specialistai turėtų ieškoti būdų, kaip negriaunant, sukurti, kaip įsiklausyti į gyventojų pageidavimus, o ne buldozeriu stumti niekam tikusį projektą. Ta institucija, kuri turi rūpintis ir derinti, elgiasi priešingai. Vis griaunama, griaunama, su pažadu kažkada kažką gražaus sukurti.

 

Mes už ES lėšų įsisavinimą, bet prieš demagogiją ir melą. Mes už ES lėšų įsisavinimą, ieškant visiems priimtino sprendimo. Laikas baigti valdyti žmones, laikas pradėti jiems dirbti. Viską galima įveikti, jei veikiama bendrai, o ne vien naudos siekiant. Reikia visų pusių geranoriško požiūrio, o ne atsimušinėti skystais argumentais, neva visi miestai turi aikštes, tai ir Ariogalai jos reikia, arba [ seniūnaičių sueigoje nuskambėjusi mintis], kad jei nebūtų parkų ir parkelių, tai ir paleistuvystės nebūtų. Va, sako , jaunuoliai po medžiais vienas kitą ,,masažuoja‘‘. Buvo gėda klausytis.  Argi čia yra rimtas argumentas iškirsti sveikus medžius. Jei iš tikro būtume siekę ES lėšų atėmimo, tai jau seniai su visu pažeidimų sąrašu, kuris, beje, nėra jau toks trumpas, būtume atsidūrę ten, kur būtų susidomėta projektavimo, bei projekto vykdymo skaidrumu. Tuomet  Ariogala tikrai netektų ES lėšų .Tik mes to nepadarėme, vis tikėdami, kad galima rasti abiems pusėms naudingus sprendimus.

 

Vis dar viliamės, kad Ariogalos gyventojams bus suteikta teisė balsavimo keliu išsakyti savo poziciją, Kad niekas negrasins ir nenurodinės kaip reikia balsuoti ,ir  kad savivaldybės administracijoje, taryboje, ar specialistų kabinetuose ims gimti teisingi, o ne melu  pagrįsti sprendimai, Kad bus atsižvelgta į dendrologų išvadas  . Viltis miršta paskutinė, bet nėra blogiau, kai ji miršta.

 

                                                                                                                         Zita Giedraitienė

                                                                                               Ariogalos iniciatyvinės grupės už medžių išsaugojimą narė

Contact form

 

pritariu vytui 2018-08-17 22:20:07 IP: 78.58.40.112

Savo chebrą kritikuojat.

 

vytas 2018-08-17 13:57:22 IP: 78.58.43.40

Zita,auksciau banbos neissoksi.Raseinius valdo tamstos draugelio VAZGIO socdemu chebra,kuriems nusispjaut del medziu,kai eina geras atkatas.Patarciau tamstai negadinti sau nervu ir toliau dainuoti su Geluvos gaida-Jonelis padarys geru kadru su fotoaparatu facebukui.

 

partizanas 2018-08-17 08:49:03 IP: 78.60.78.146

Labai palaikau tas Zitos pastangas.Šios dienos vardadieniai