2020-07-13, pirmadienis, 21:42.     Šiandien Ariogaloje saulė teka 05:00, leidžiasi 21:46, dienos ilgumas 16:45.

Kūrybinės kino dirbtuvės Ariogaloje

2017-04-21, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Kūrybinės kino dirbtuvės Ariogaloje

Šių metų vasario pabaigoje atsitiktinai perskaičiau Lietuvos kino centro skelbimą apie vykdomo projekto „Dokumentika mokykloje“ videodarbų konkursą, kuriuo siekiama ugdyti moksleivių mąstymo „judančiais vaizdais“ įgūdžius, lavinti vizualinę kalbą, supažindinti ir sudominti kino dokumentika, skatinti išmokti kūrybiškai panaudoti skaitmenines technologijas, atskleisti teigiamą požiūrį į mokyklą, formuoti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

 


Lietuvos kino centras kvietė pedagogus registruoti moksleivių grupes į kino profesionalų vedamas kūrybines kino dirbtuves, kurios yra šio konkurso sudedamoji dalis. Supratau, jog tai puiki proga mokiniams, kurie domisi šia sritimi, išbandyti jėgas, tereikia juos paskatinti.

 


Netrukus subūrėme komandą, pasistengėme atsakingai užpildyti motyvacinę anketą ir laukėme sprendimo, ar būsime laimingųjų sąraše (iš viso 10 dalyvių grupių) ir turėsime progą dirbti su profesionaliais režisieriais.

 


Mums pavyko.

 


Balandžio 18-19 dienomis Ariogalos gimnazijoje vyko kūrybinės kino dirbtuvės, kurias vedė kino režisieriai Marat Sargsyan ir Andrius Blaževičius. Mokiniai turėjo galimybę patys patirti, kaip gimsta filmas, susipažinti su kino gamybos terminais, filmo kūrimo etapais, išbandyti kino profesijas (režisierius, operatorius, montažistas, garso režisierius ir kt.). Taip pat susipažino su dokumentinio kino specifika, o kurdami savo filmus ieškojo aktualių temų ir herojų.

 


Netruko prabėgti dvi įspūdžių kupinos dienos. Dalyviai buvo patenkinti: „Labai puikūs vadovai. Daug sužinojau apie filmų kūrimą, kad tai sunkus darbas. Žiūrėdama filmus kitaip juos vertinsiu“ (Monika R.), „Pradėjau mokytis dirbti nauja montavimo programa. Labai patiko bendrauti su vadovais. Kitaip pradėjau žiūrėti ir vertinti filmus. Labai susidomėjau filmavimu ir redagavimu“ (Emilija K.), „Viskas labai patiko. Pakeičiau nuomonę apie filmus, ypač apie dokumentinius. Sužinojau, kaip reikia taisyklingai filmuoti. Buvo dvi fantastiškos dienos! ” (Gerda A.), „Labai patiko, įdomi veikla, o ypač filmavimas. Norėčiau dar kartą pakartoti“ (Ernestas R.), „Buvo labai įdomu, nauja patirtis, gerai praleistas laikas“ (Kasparas U.), „Sužadino norą namuose pasižiūrėti dokumentinių filmų, anksčiau manęs tai nedomino. Vadovai įkvėpė kūrybiniam darbui. Buvo įdomu klausytis istorijų ir filmavimo teorijos. Tikrai labai patiko“ (Patricija S.).

 

Vyresnioji informacinių technologijų mokytoja Dalė Ūselienė,
Ariogalos gimnazija

 


 

Contact formŠios dienos vardadieniai