2019-12-06, penktadienis, 21:01.     Šiandien Ariogaloje saulė teka 08:25, leidžiasi 15:51, dienos ilgumas 7:26.

Raseinių rajone dirbusi policijos pareigūnė- prieš smurtautojo peilį

2015-11-17, paskelbė Nusikaltimai ir nelaimės
Raseinių rajone dirbusi policijos pareigūnė- prieš smurtautojo peilį

Lapkričio 13-ąją į eismo kontrolės akciją Šiaulių ir Raseinių rajonuose išvykę Šiaulių apskrities Kelių policijos biuro pareigūnai nesitikėjo, kad eismo kontrolės akcija transformuosis į smurto artimoje aplinkoje malšinimą. Vienam pareigūnų ekipažui teko ne tik vairuotojus drausminti, bet ir stoti į  akistatą su peiliais ginkluotu 32 metų šeimos smurtautoju.

 

 


Kadangi penktadienio vakarą eismas visada suintensyvėja, tad pagal sudarytą planą keisdami dislokacijas vietas, pareigūnai kontroliavo tiek važiuotus, tiek pėsčius eismo dalyvius. Pažeidimų buvo nustatyta nedaug. Girtų vairuotojų pareigūnai nesutiko, tik tris girtus dviratininkus. Matyt, vis dar ne visi žino, kad girtam minti dviračio pedalus taip pat draudžiama, kaip ir sėstis už automobilio vairo. Kaimiškosiose vietovėse vis dar drąsiai sėdama prie automobilio vairo, nors teisės vairuoti ir neturima. Penktadienio vakarą pareigūnai sutiko du tokius drąsuolius, kuriems toks pasivažinėjimas negailestingai kirs per  kišenę.

 Eismo kontrolės akcija ir būtų pasibaigusi be didesnių ekscesų, jei ne Šiaulių apskrities policijos budėtojų nurodymas Raseinių rajone, Ariogaloje, dirbusiam Kelių policijos biuro ekipažui skubiai nuvykti į to miestelio Taurupio gatvėje esantį gyvenamąjį namą, kuriame siautėja neblaivus vyras.

 


Kelių policijos biuro specialistė Kristina Strelcovienė ir Patrulių kuopos vadas Vidmantas Benevičius šiaip ne taip prisibeldė į nurodyto buto duris. Pro jas išpuolė ašaromis apsipylusi moteris, o tarpdury pasirodė jos vyras į savo kaklą įrėmęs du peilius. Jis reikalavo policijos pareigūnus nešdintis lauk, priešingu atveju grasino nusižudyti. Prieiti prie vyro ir panaudoti elektros impulsinį prietaisą nebuvo galimybės, nes vyras stovėjo laiptų aikštelėje, iki kurios vedė statūs laiptai. Bet kokios grumtynės galėjo baigtis tiek sulaikomojo, tie pareigūnų sunkiomis traumomis. Kalbinamas Kuopos vado siautėjantis vyras tik dar labiau niršo, tad, siekiant jo nusiraminimo, pareigūnui teko eiti už durų, o derybas tęsė pareigūnė. Likusi viena prieš peiliais ginkluotą neblaivų vyrą Kristina Strelcovienė beveik dvi valandas bendravo su juo, savo išmone ir įtaigumu įgijo jo pasitikėjimą, nuėmė įtampą ir vyrą privertė nusišypsoti bei pro langą išmesti peilius.

 


Tuo metu, kol pareigūnė bandė psichologiškai paveikti siautėjusį vyrą, jos kolega Vidmantas Benevičius iškvietė į pagalbą kitas specialiąsias tarnybas. Atvykęs gelbėtojas kartu policijos pareigūnu  pro kambario langą iškėlė du iš baimės drebančius mažamečius vaikus - 9 mėnesių berniuką ir 7 metų mergaitę. Kristinos nuramintas ir įkalbintas buto šeimininkas į namus įsileido medikus, paskui kuriuos užėjo ir į pagalbą atvykę Raseinių policijos komisariato pareigūnai. Vyrui buvo uždėti antrankiai ir jis perduotas medikų globai.

 


Specialistės Kristinos Strelcovienės įprastinis darbas yra Kelių policijos biuro Administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo skyriaus kabinete ir panašios situacijos jai nėra kasdienybė, tačiau policijoje tarnaujanti dar tik pusantrų metų  pareigūnė, sumaniai atlaikė jai tekusį išbandymą ir pademonstravo, kad, kovojant su blogiu, kartais reikalinga ne tik vyriška jėga, bet ir moteriškas kantrumas, nuojauta bei delikatumas. 

 

 

 

 

Šiaulių AVPK info.

Contact formŠios dienos vardadieniai