2022-05-20, penktadienis, 07:38.     Šiandien Ariogaloje saulė teka 05:03, leidžiasi 21:24, dienos ilgumas 16:21.

Rokas Zubovas Ariogaloje (1)

2019-11-14, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Rokas Zubovas Ariogaloje

Tęsdami projektą „Muzika, suradusi mus“ Asociacijos „Ariogalos bendruomenė“ nariai susitiko su Roku Zubovu. Tai M. K. Čiurlionio proanūkis bei grafų Zubovų palikuonis.

 

Pirmąjį kartą R. Zubovas,  dar būdamas Muzikos akademijos studentas, dalyvavo Maironio gimimo 125-ųjų  metinių minėjime Pasandravyje 1987 metais. Pianistas į Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialą atvyksta antrą kartą. Pirmąjį kartą R. Zubovas atvyko išbandyti ir įvertinti mokyklos nusipirkto fortepijono skambesį atlikdamas M. K. Čiurlionio kūrinius iš koncertų “Čiurlionio pasaulis“ ir „ Čiurlionis. Kelias į garsovaizdžius“. Pianistas Rokas Zubovas, VDU Muzikos Akademijos prodekanas  ir „M. K. Čiurlionio namų“  Vilniuje direktorius, mielai sutiko įsijungti į projektą ir rado laiko nudžiuginti ariogaliečius. Neeilinė asmenybė, neeiliniu giminystės medžiu pasižymintis, turintis nepavydėtiną talentą, Rokas Zubovas paprastas ir nuoširdus žmogus.

 

Jis garsina, puoselėja M. K. Čiurlionio paveldą ir skleidžia visam pasauliui. Jo  koncertai skambėjo Amerikos miestų universitetuose bei muziejuose, Kanadoje, Italijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Norvegijoje, Argentinoje, Urugvajuje, Rusijoje. Ariogaliečiams teko garbė klausyti jo meniško atlikimo ir artimai pabendrauti. Renginio metu R. Zubovas dalinosi ir savo kūriniais, ir įspūdžiais kuriant pagrindinį vaidmenį britų režisieriaus Roberto Mullano filme „Laiškai Sofijai“, atsakė į žiūrovų klausimus: kodėl pianistas groja be natų sąsiuvinių, kaip tapo aktoriumi, koks jausmas suvaidinti savo prosenelį, ar slegia garsios giminės šešėlis ir kt. 2025 metais bus švenčiamos M. K. Čiurlionio 150-osios gimimo metinės ir jų paminėjimui jau pradėjo ruoštis visa Lietuva. Tamsus lapkričio vakaras nušvito romantiška M. K. Čiurlionio muzikos šviesa ir nuplovė kasdieninio gyvenimo dulkes nuo sielos.

 


Janina Vaivadienė,
Asociacijos „Ariogalos bendruomenė“ narė

Contact form

 

lituanistė 2019-11-15 16:27:58 IP: 86.38.79.5

Tai ką baisaus padarė, kad nepavydėtinas talentas?Šios dienos vardadieniai