2018-05-24, ketvirtadienis, 10:46.     Šiandien Ariogaloje saulė teka 04:58, leidžiasi 21:31, dienos ilgumas 16:33.

Šokių kolektyvo „Gynėvė“ kelionė į Slovakiją

2017-06-22, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Šokių kolektyvo „Gynėvė“ kelionė į Slovakiją

Birželio 15 – 19 d. Raseinių kultūros centro Plikiuose, liaudies šokių kolektyvas „Gynėvė“ vadovė Laura Liaskauskienė,  kartu su Pasvalio kultūros centro Ustukių liaudies šokių kolektyvu „Šėltinis“, dalyvavo tarptautiniame šokių festivalyje Svidnik miestelyje.

 

„Gynėvė“ ir „Šėltinis‘sušoko 6 šokius, kurie paliko įspūdį tiek vietiniams dalyviams, tiek dalyviams iš kitų šalių. Šokėjai ne tik šoko festivalyje, bet ir tuo pačiu susipažino su nuostabia šalimi - Slovakija. Kolektyvai aplankė Belianų stalaktitų – stalagmitų urvus, Tatruose keltuvu pakilo  į 1300 m aukštį, akmenuotu keliuku leidosi prie kalnų krioklio. Po sunkių repeticijų mielai laiką leido Poprado vandens atrakcionų parke, aplankė Prešovo miestą. Paskutinę kelionės dieną  vyko į Pieninų nacionalinį parką,aplankė Lubovianskyjgrad pilį, klausėsi istorijų apie pilies gyventojų likimą. Vėliau sėdo  į medinius plaustus ir leidosi žemyn upe. Tai ramus plaukimas, kurio metu šokėjai grožėjosi  abiejose pakrantėse į dangų kylančiais Pianinų kalnais, o plausto vairininkai – goralai – papasakojo legendas apie gražiausias kalnų viršūnes.

 


Ši pirmoji kolektyvo išvyka į užsienį paliko neišdildomą įspūdį visiems šokėjams. Atstovauti savo šalį didelė atsakomybė ir garbė. Kolektyvas tikisi, kad ši kelionė tikrai nebus paskutinė, todėl intensyviai kuria ateities planus ir ruošiasi kitiems pasirodymams ir kitoms išvykoms.

 


Kultūrinių renginių organizatorė Plikiuose  Aldona Ročkienė
 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai