2019-12-13, penktadienis, 10:07.     Šiandien Ariogaloje saulė teka 08:33, leidžiasi 15:49, dienos ilgumas 7:16.

Stovyklautojai su dideliu susidomėjimu klausė Raseinių rajono pareigūnų

Stovyklautojai su dideliu susidomėjimu klausė Raseinių rajono pareigūnų

   Rugpjūčio 1-ąją Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai lankėsi jaunųjų šaulių stovykloje, įsi­kū­ru­sioje Raseinių rajone, Ariogalos Dubysos slėnyje. Į ją sugužėjo apie du šimtai penkiasdešimt 12-18 metų amžiaus vaikų iš visos Lietuvos.

  

 

 

   Svečiai jaunuosius šaulius supažindino su policijos pareigūno darbu, paaiškino, kokias savybes reikia turėti, norint tapti policijos pareigūnu, koks turi būti fizinis ir psichologinis pasirengimas, kur galima mokytis, norint įgyti šią profesiją. Pareigūnai su stovyklautojais kalbėjo apie tinkamą elgesį viešosiose vietose, paauglių dažniausiai daromus teisės pažeidimus, įstatymų nustatytą atsakomybę, pri­mi­nė sau­gaus el­ge­sio tai­syk­les prie van­dens tel­ki­nių, gat­vė­je bei ke­ly­je, pa­brė­žė, kad sto­vyk­lau­jant bū­ti­na klau­sy­ti va­do­vų.

 

 

   Didelio vaikų dėmesio sulaukta pristatant kriminalisto lagaminą su jame esančiomis priemonėmis. Prevencijos poskyrio specialistė ne tik papasakojo, kur ir kaip jos naudojamos, bet ir parodė, kaip pa­ima­mi pirš­tų at­spau­dai. Vi­si no­rin­tie­ji ga­lė­jo gau­ti sa­vo pirš­to at­spau­dą.

   

 

 

   Su didžiuliu susidomėjimu jaunimas apžiūrėjo policijos pareigūnų ginkluotę, specialiąsias priemones, sužinojo šių priemonių panaudojimo sąlygas ir galimybes. Stovyklautojai išbandė antrankių tvirtumą, guminės lazdos kietumą, pasimatavo neperšaunamą liemenę, šalmą, galėjo įvertinti priverstinio stabdymo priemonės „ežio“ aštrumą. Taip pat pareigūnai suteikė galimybę iš arti apžiūrėti tarnybinį automobilį, jame įdiegtą specialiąją techniką bei pa­de­mons­tra­vo, kaip vei­kia švie­sos ir gar­so įran­ga. 

   

 

 

   Pareigūnai džiaugėsi, kad jaunuoliai klausėsi jų pamokymų, uždavė daug juos dominančių klausimų, aktyviai ir nuoširdžiai domėjosi pristatomais dalykais. 

 

 

 

Šiaulių apskrities VPK informacija

 

 

Contact formŠios dienos vardadieniai