2022-07-07, ketvirtadienis, 04:37.     Šiandien Ariogaloje saulė teka 04:52, leidžiasi 21:52, dienos ilgumas 16:59.

Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos atgarsiai mūsų krašte

Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos atgarsiai mūsų krašte

Sausio 27-ąja daugelis Europos ir pasaulio šalių mini Tarptautinę Holokausto dieną, kurios metu atkreipiamas visuomenės dėmesys į nacistinės Vokietijos vykdytą masinį žydų naikinimą. Vienas iš ryškiausių minėjimo akcentų yra tarptautinė akcija „Mes prisimename“, prie kurios prisijungė ir Ariogalos gimnazijos bendruomenė drauge su Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti atstovais surengusi meninę konferenciją „Gatvėje liko tyla...“.

 


Ariogaloje iškils atminimo akmuo
Naciai žydų bei romų tautybių gyventojus naikino visose šalyse, kurias pajėgė pavergti Antrojo pasaulinio karo metais, okupuotuose kraštuose ieškojo kolaborantų.  Deja, pavergtoje Lietuvoje atsirado ne tik neįtikėtinai daug savo gyvybėmis rizikavusių ir žydus gelbėjusių pasaulio teisuolių, bet ir tokių, kurie vedini godumo rinkosi kolaboravimo kelią.


Iš viso okupuotoje Lietuvoje buvo per 200 vietų, kuriose naciai ir su jais kolaboravę asmenys žudė žydų  tautybės Lietuvos piliečius. Raseinių kraštas nėra išimtis. Todėl, pasak mero Andriaus Bautronio,  bus siekiama įamžinti žydų indėlį į mūsų tautos istoriją - buvusios Ariogalos sinagogos vietoje iškils atminimo akmuo.


„Norėčiau, kad šis akmuo primintų dvi svarbias istorijos pamokas. Pirma, nuo godulio ir melo apsvaigę protai nesibodi kraupiausių darbų, o tiek vieno, tiek ir kito esama ir mūsų dienomis, tad turime išlikti budrūs. Antra, tikėjimas  ir artimo meilė yra tos dorybės, kurių kupinos širdys gali įveikti pačios mirties baimę ir stoti teisingumo pusėn, todėl privalome visomis išgalėmis jas puoselėti. Gėris visada nugali blogį“,- teigia Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis.


Lietuva verta pasaulio tautų teisuolių sostinės vardo
Koncentracijos stovyklos kalinys ir logoterapijos (psichikos sveikatos gydymas suteikiant prasmę gyvenimui) Viktoras E. Franklis savo kultinėje knygoje „Žmogus ieško prasmės“ rašė, kad galiausiai egzistuoja tik dvi tautos: dorų ir nedorų žmonių. Todėl pro siaubingų nacių kolaborantų darbų rūką būtina įžvelgti pasaulio teisuolių didvyriškumą. Mūsų valstybė didžiuojuosi pasaulio teisuolių poelgiais ir gausa. Lietuvą pagal Pasaulio tautų teisuolių skaičių milijonui gyventojų ES lenkia tik Nyderlandai, kurių tuometė ekonominė, socialinė ir politinė padėtis buvo nepalyginimai geresnė. Šis faktas turėtų skatinti mus puoselėti tas dorybes, kurių vedami žmonės rinkosi padėti nelaimėje atsidūrusiems žydams. Daugeliu atveju tai buvo žmogiškumas ir tikėjimas į Dievą.

Contact formŠios dienos vardadieniai