2021-09-21, antradienis, 08:19.     Šiandien Ariogaloje saulė teka 07:03, leidžiasi 19:17, dienos ilgumas 12:14.

Verslininko naudą nesąžiningos buhalterės gaudo

2017-07-28, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Verslininko naudą nesąžiningos buhalterės gaudo

   Raseinių rajone motorinių katerių gamybos įmonę įkūręs Norvegijos verslininkas džiaugėsi sėkminga jos veikla, pasitikėjo čia dirbančių lietuvaičių komanda  ir net neįtarė, kad ne vienerius metus iš jo įmonės buvo grobstomos piniginės lėšos.

 

   Kiekvienais metais jis susipažindavo su gaunamomis įmonės auditorių išvadomis, bet detaliai jų duomenų netikrindavo. Ir tik kai 2013 metų pabaigoje, jam atvykus į Lietuvą,   įmonės darbuotojai užklausė, kada jiems bus išmokėti atlyginimai, o įmonės ofise pamatė antstolius, kurie buvo atvykę areštuoti turto dėl „SODR"-ai jau pusmetį nemokėtų mokesčių, norvegas praregėjo.  Atlikus buhalterinių dokumentų patikrą, buvo nustatytas bendrovės pinigų savinimasis, išrašant fiktyvias sąskaitas faktūras ir fiksuojant fiktyvias ūkines operacijas tarp norvego įkurtos įmonės   ir vienos Kauno bendrovės, su kuria  katerius gaminti įmonė jokių verslo ryšių nėra turėjusi ir iš jos jokių prekių nėra pirkusi.  Kad iš pastarosios įmonės į Raseinių rajone įsikūrusią įmonę prekių niekuomet nebuvo pristatyta, bylojo įmonės sandėlio apyvartos apskaitos dokumentacija.

 


   Štai tada įmonės savininkas ir kreipėsi į policijos pareigūnus. 2014 metų vasarą Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl svetimo turto pasisavinimo, jo iššvaistymo ir apgaulingos apskaitos tvarkymo.

 


   Tyrimas buvo ilgas ir sudėtingas,  pareigūnams talkino specialistai, kuriems buvo paskirta net 10 įvairiausių užduočių  - dėl įmonės ūkinės ir finansinės veiklos, rašysenos ir kompiuterių  tyrimo. Ikiteisminio tyrimo metu  nustatyta, kad įmonės buhalterė,  nuo 2005 metų vasaros iki 2013 m. vasaros atlikdama kasininkės funkcijas, apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą ir neteisėtai perleido Kauno įmonei  per 50 tūkstančių eurų, kaip atsiskaitymus už realiai nenupirktas prekes  bei nesuteiktas paslaugas. Šiems savo neteisėtiems veiksmams nuslėpti moteris į  įmonės apskaitą įtraukė PVM sąskaitas faktūras, kuriose nurodė tikrovės neatitinkančius duomenis apie ūkinės operacijos turinį, o balansinių sąskaitų apyvartos žiniaraščiuose įrašė dokumentais nepagrįstą pinigų išmokėjimą Kaune registruotai įmonei.

 


   Be to, įtariama, kad ji 2008-2013 metais iš bendrovės kasos be pateisinančių dokumentų    paėmė apie 41 tūkst. eurų  ir, siekdama nuslėpti savo neteisėtus veiksmus, į buhalterinę apskaitą įrašė grynųjų pinigų išmokėjimus darbuotojams. Tačiau jokių  kasos išlaidų orderių, ant kurių būtų pinigų gavimą patvirtinantys pinigų gavėjų parašai, nerasta.

 


   Remdamiesi iš specialistų gautomis išvadomis ir tyrimo metu surinktais įrodymais Šiaulių apskrities policijos tyrėjai ir tyrimą kuruojantis Šiaulių apygardos prokuroras  šių metų birželį priėmė sprendimą tyrimą baigti kaltinamuoju aktu ir baudžiamąją bylą perduoti nagrinėti teismui. 

 

Asociatyvi nuotrauka iš ve.lt

Contact formŠios dienos vardadieniai